olej na terasu

Oleje na terasové dosky

Takmer pri každom modernom rodinnom dome je naprojektovaný priestor na oddych. Jedná sa o terasy, ktoré sú buď prestrešené, alebo sú umiestené len tak na voľnom priestranstve. Podlaha týchto terás je vyhotovená z kameňa, betónových prefabrikátov, ale čoraz častejšie je na ich výstavbu používané drevo, takzvané terasové dosky.

Terasové dosky sú buď hladké, alebo majú špecifický drážkovaný povrch, ktorý má znižovať klzkosť povrchu pri jeho zmočení, napr. dažďom.

Každá nová terasa pôsobí veľmi dobre, hoci je povrchovo upravená čímkoľvek!
Problém však nastáva po prvej sezóne, keď zmizne sneh a na terasu zasvieti jarné slnko. Pokiaľ chceme udržiavať vzhľad terasy na vysokej estetickej úrovni, musíme jej povrch každú jar obnovovať.
Pri obnove náteru má zásadný vplyv to, či musíme pred aplikáciou povrch brúsiť, alebo ho postačuje len umyť od nasadnutých nečistôt.
Nami dodávané terasové oleje pri následnej údržbe nie je nutné brúsiť. Povrchy postačuje umyť saponátom a mechanicky očistiť, prípadne na to použiť tlakovú vodu pomocou tlakového čističa.
 

V ponuka máme dva oleje na terasové dosky (Diotrol a Bangkirai) pričom tieto oleje je možné prifarbiť do širokej škály farebnývh odtieňov.