Kreatívny vosk

Kreatívny vosk je ideálny materiál na zafarbenie dreveného podkladu do požadovaného odtieňa. Je určený na povrchovú úpravu drevených povrchov umiestnených v interiéri. Kreatívne vosky je možné použiť  na interiérový nábytok, dvere, schody, podlahy, drevené obklady, lišty ale aj na detské hračky. Vosk na povrchu vytvára prírodný vode odolný povrch. Nanáša sa natieraním, pričom sa kladie dôraz na dôkladné rozotretie materiálu. Na tento účel sa používajú tvrdšie štetce s kratším vlasom, pomocou ktorých je možné vosk dôkladne rozotrieť. Vosk nesmie ostávať na povrchu, ale musí byť dôkladne vmasírovaný do podkladu. Na aplikáciu je taktiež možné použiť vlaček s krátkym vlasom z mikrovlákna, vosk je však potrebné aj tak po nanesení ešte dôkladne rozotrieť štetcom. Aplikačná teplota prostredia by nemala byť nižšia ako 8°C a vlhkosť dreva by nemala byť výššia ako 15%.

Kreatívny vosk pri aplikácii na drásané povrchy vytvára veľmi naturálny vzhľad. Farebné odtiene kreatívnych voskov je možné navzájom kombinovať v na sebe naväzujúcich vrstvách. Takýmto spôsobom je možné dosiahnuť rôzne zafarbenie povrchu v závislosti od použitej dreviny a prípravy podkladu.
Po aplikácii je potrebné nechať kreatívny vosk poriadne vyschnúť. Jeho schnutie je závislé do teploty prostredia. Pri ideálnych teplotných podmienkach 18-20°C postačuje na dôkladné vyschnutie povrchu 8-10 hodín. Obecne platí, že čím je teplota prostredia nižšia, tým dlhší je čas schnutia. Neplatí to však naopak a preto sa neodporúča na urýchlenie schnutia použiť teploty vyššie ako 30°C.

Kreatívne vosky neobsahujú biocídne prísady a sú v súlade s normami DIN 53160 a EN 71.3.

Ako vrchná vrstva sa vždy používa Tvrdovoskový olej, alebo Tvrdovoskový olej Industry

Výdatnosť: 12-15 m2/Lit.

Dodávané varianty: Farebný - podľa vzorkovnice KREATÍV a KREATÍV PLUS

Kreatívny vosk sa dodáva v nasledovnej škále balení: 0,75 Lit. 2,5 Lit. 5 Lit. 10 Lit. 20 Lit.
Balenie väčšie ako 5 Lit. odporúčame na použitie len pre priemyselných zákazníkov, ktorí po otvorení balenia dokážu kreatívny vosk spracovať v priebehu 14 dní. V opačnom prípade pri skladovaní neúplného balenia,  sa môže na hladine vosku vytvoriť koža.

 

Vzorkovník odtieňov kreatívny vosk SMREK interiér

Vzorkovník odtieňov kreatívny vosk DUB interiér

dekoračná podlaha